Ďalšie odoslanie objednávok za: 0 Days

Každá plienka sa počíta!

Správny výber plienok pre vaše dieťatko je jedno z najdôležitejších rozhodnutí. Poznajte možnosti a výhody moderných látkových plienok.

Hlavni foto2

 

Každá budúca mamička sa teší na svoje dieťatko a chce pre neho iba to najlepšie. Plienky sú neoddeliteľnou súčasťou detskej výbavičky. Ale viete, že pri používaní jednorázových plienok vznikne za dva roky až 1 tona nerecyklovateľného odpadu? Ten sa  rozkladá 200 – 400 let rozkladá 200 – 400 rokov a navyše Vy za tieto plienky utrácate stovky eur.

 

latkova vs jednorazova

Za jedno plienkové obdobie dieťatko v priemere spotrebuje okolo 5220 jednorázových plienok. 

 

V roku 2015 sa u nás narodilo 55 604 detí. Keby každá mamička používala iba jednorázové plienky, bolo by to neuveriteľných 290 252 880 jednorázových plienok v SR za rok, ktoré teraz ležia a ešte minimálne 200 rokov budú ležať na skládke odpadu ako nespáliteľný a nerecyklovateľný odpad..

   

  

Tabulka jednoráz

 

 

 

 

 

A nie je to iba o ekológii. Sú to predovšetkým i vaše peniaze.

Viete, že za 5220 kusov plienok zaplatíte v priemere 887 EUR (0,17 EUR/ks – priemerná cena jednej jednorázovej plienky)?

 

 

 

  

Tabulkla latkovky

 

 

Za látkové plienky je táto suma oveľa menšia, cca okolo 370 EUR a to aj vrátane nákladov na pranie.

A to je už pekná úspora, nemyslíte? 

 

Nehľadiac na skutočnosť, že látkové plienky sa dajú bez problémov použiť aj následne a ich služba neskončila po jednom dieťatku. Môžete ich s malou obmenou výbavičky používať aj pri ďalšom dieťatku...

  

 

 

 

 

 

Aké sú ďalšie výhody látkových plienok?

Žiadna chémia

Látkové plienky neobsahujú žiadnu chémiu, žiadne gélotvorné látky, arómy, plasty a igelity.

 

Pohodlie dieťatka a zdravie

Dieťatko sa v látkových plienkach cíti veľmi dobre. Moderné materiály odvádzajú moč od pokožky, takže dieťatko nemá pocit vlhka, ako je to v prípade klasických štvorcových plienok. To predchádza vzniku zaperenín a plienkovej dermatitíde. V látkových plienkach nedochádza u chlapčekov k prehrievaniu mieška. Zároveň látkové plienky umožňujú správny vývoj bedrových kĺbov a tlumia nárazy pri páde bábätka.

 

Krásny dizajn

Sú nádherné! Látkové plienky sú krásne a žiaria farbami. Každá mamička si vyberie z veľkého množstva vzorov.

Moderné prateľné plienky sú priedušné, ľahko sa udržujú, nežehlia sa a sú pohodlné pre Vás i pre dieťatko.   Nevěříte? Neveríte? Pozrite sa na naše video, ktoré názorne ukazuje, aké je jednoduché prebaľovanie s látkovými plienkami.  Už žiadne predsudky!

DSC 9487a

Ukáž mi svoj zadoček ty!