Ďalšie odoslanie objednávok za: 0 Days

Každá plienka sa počíta!

Správny výber plienok pre Vaše dieťatko je jedno z najdôležitejších rozhodnutí. Poznajte možnosti a výhody moderných látkových plienok.

Hlavni foto2

 

Každá budúca mamička sa teší na svoje dieťatko a chce pre neho iba to najlepšie. Plienky sú neoddeliteľnou súčasťou detskej výbavičky. Ale viete, že pri používaní jednorazových plienok vznikne za dva roky až 1 tona nerecyklovateľného odpadu? Ten sa rozkladá 200 až 400 rokov a Vy za tieto plienky utrácate stovky eur.

 

latkova vs jednorazova

Za jedno plienkové obdobie dieťatko v priemere spotrebuje okolo 5220 jednorazovych plienok.

 

V roku 2015 sa u nás narodilo 55 604 detí. Keby každá mamička používala iba jednorazové plienky, bolo by to neuveriteľných 290 250 880 jednorazových plienok v SR za rok, ktoré teraz ležia a ešte minimálne 200 rokov budú ležať na skládke odpadu ako nespáliteľný a nerecyklovateľný odpad.                    

   

  

Tabulka jednoráz

 

 

 

 

 

A nie je to iba o ekológii. Sú to predovšetkým aj Vaše peniaze.

Viete, že za 5220 kusov plienok zaplatíte v priemere 887 EUR (0,17 EUR/ks - priemerná cena jednej jednorazovej plienky)?

 

 

 

  

Tabulkla latkovky

 

 
 
Za látkové plienky je táto suma oveľa menšia, cca okolo 370 EUR a to aj vrátane nákladov na pranie.
 
A to je už pekná úspora, nemyslíte? 
 
 
Nehľadiac na skutočnosť, že látkové plienky sa dajú bez problémov použiť aj následne a ich služba neskončila po jednom dieťatku. Môžete ich s malou obmenou výbavičky používať aj pri ďalšom dieťatku...

  

 

 

 

 

 

Aké sú ďalšie výhody látkových plienok?

Žiadna chémia

Látkové plienky neobsahujú žiadnu chémiu, žiadne gélotvorné látky, arómy, plasty a igelit.

 

Pohodlie a zdravie bábätka

Dieťatko sa v látkových plienkach cíti veľmi dobre. Moderné materiály odvádzajú moč od pokožky, takže dieťatko nemá pocit vlhka, ako je to v prípade klasických štvorcových plienok. To predchádza vzniku zaparenín a plienkovej dermatitíde. V látkových plienkach nedochádza u chlapčekov k prehrievaniu mieška. Zároveň látkové plienky umožňujú správny vývoj bedrových kĺbov a tlmia nárazy pri páde bábätka.

 

Krásny design ekológii

Sú nádherné! Látkové plienky sú krásne a žiaria farbami. Každá mamička si vyberie z veľkého množstva vzorov.

Moderné prateľné plienky sú priedušné, ľahko sa udržujú, nežehlia sa a sú pohodlné pre Vás i pre dieťatko. Neveríte? Pozrite sa na naše video, ktoré názorne ukazuje, aké je jednoduché prebaľovanie s látkovými plienkami. Už žiadne predsudky!

DSC 9487a

Ukaž mi svůj zadeček ty!